Perkant už daugiau nei 100 EUR siuntimas nemokamas!

Kas sieja Ispaniją ir kakavą? 

Pagal istorinius šaltinius – pirmasis europietis paragves kakavos yra Kristupas Kolumbas. Taip pat yra teigiama, kad Kolumbas kakavos pupeles atvežė apie 1504m į Ispaniją iš savo ketvirtos ekspedicijos. Tačiau tada pupelės Europoje taip ir neišpopuliarėjo. 

Pirmosios kakavos pupelės buvo padovanotos karaliui Karoliui V 1528 m. Nuo tos datos Naujojo žemyno vicekaraliai reguliariai siųsdavosi šokolado siuntas, kurios jau buvo apdorotos ir tereikėdavo įpilti vandens. Tačiau yra žinomas ir dar ankstesnis faktas susijęs su kakava. 1526 m., eidamas į Ispanijos karaliaus priėmimą, Naujosios Ispanijos generalgubernatorius Hernanas Kortesas, dar geriau istorijoje žinomas kaip Meksikos užkariautojas, pasiėmė vertingą dovaną – dėžutę kakavos pupelių. Ir nuo to momento šokolado istorijoje prasidėjo visiškai nauja era. Madrido dvare buvo karštinė: visi didikai, visa vietinė aristokratija norėjo tik vienos prabangos – pajusti kakavos skonį, kurį ispanai dabar vadina „xocolatl“. Ir tas gėrimas buvo tikrai prabangus. Ispanijos istorikas rašė: „Tik kilmingo kraujo žmogus galėjo sau leisti šokoladą, nes jis buvo tas, kuris gėrė pinigus“. Šokolado manija apėmė visą Europą tik beveik po 100 metų nuo pirmojo pasirodymo Andalūzijos uostuose.

Šiandien kakavos masės Ispanijoje kaip ir Lietuvoje nėra daug. Bet užsukus į šokolado namus ar desertų parduotuvėles, beveik kiekvienoje galima pamatyti vaizdus su kakavos vaisiumi. Ispanai turi begales produktu su kakava, ypač labai populiarus yra įvairūs šokoladiniai „džemai“ su vaisių priedais. Beje lankantis Ispanijoje “Kakavos Romanas” susipažino su labai įdomiais lietuviais, kurie gyvena Ispanijoje ir gamina kakavą. Apie tai daugiau parašysime netrukus, nes šiuo metu kaip tik laukiame jų produktų degustavimui!

Parduotuvė