Perkant už daugiau nei 100 EUR siuntimas nemokamas!

Jos didenybė VASARA! Arba kaip pasiruošti nuostabiausią kakavą gamtoje?

Prasidėjus vasaros sezonui, daugelis iš mūsų mielai meta batus į šoną, griebia palapinę, gerą “bliūdą” braškių ir skuba mėgautis lietuviškos gamtos magija. 

Šiandien norime Jums papasakoti kaip greitai ir lengvai galite gamtoje pasiruošti savo mėgstamos kakavos receptus ir kupini energijos kokybiškai leisti laiką. 

Pasiruoškite iš anksto kakavos bazę. 

Daugelis mūsų kakavų gana lengvai smulkinasi ir jas kuo puikiausiai galima susmulkinti pasinaudojus kelmu ir paprastu turistiniu peiliuku. Tačiau mes rekomenduojame kakava susmulkinti iš anksto ir neapsikrauti papildomu stresu. Jeigu turite galingą plaktuvą arba kavamalę, gerai ją nusausinkite ir sudėkite norimos gaminti kakavos kiekį (20-30g – viena porcija). Gautus miltelius supilkite į uždarą dėžutę, geriau ne peršviečiamą, saugančią nuo karščio. Puikiai tiks termo puodelis. Jeigu turėsite šaltkrepšį laikykite jame, jei ne, saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių. Atvykus į gamtą kakavos indą galima užkasti žemėje,  jis bus apsaugotas nuo karščio.

Pasirūpinkite kakavos gaminimo indu.

Jei galingo plaktuvo neturite galite naudotis įprastu plaktuvu ir norima kakavos kiekį išplakti su labai nedideliu kiekiu karšto vandens. Pasigaminsite kakavos masės pastą, kurią galėsite transportuoti lygiai taip pat kaip ir kakavos miltelius. 

Čia yra puikiausias laikas ištraukti seniai nenaudojamą metalinį puodą, kurį planavote išmesti. Turėkite omenyje, kad gaminsite ant atviros ugnies, todėl puodas negali turėti medinių ar plastikinių dalių. Jei tokio puodo neturite, labai rekomenduojame įsigyti, kažką panašaus tikrai galite rasti įvairiuose sendaikčių turguose ar indų parduotuvėse. Investicija nedidelė, o kakavos džiaugsmas ir įspūdžiai neišmatuojami. Viena kakavos porcija apie 180 ml vandens, todėl 1 – 1,5 litro talpos puodas puikiai tiks. Pasirūpinkite puodo dangčiu, nes gaminant gamtoje galima sulaukti įvairių papildomų priedų, kurių galbūt nelabai norėtumėte savo gėrime. 

Pasiruoškite norimus priedus.

Jei įprastai kakavą geriate su medumi, įdėkite jo į sandarų ir gerai užsuktą indą. Išbėgęs medus, pritrauks nepageidaujamus miško gyventojus. Visus kitus prieskonius rekomenduojame iš anksto supilti į vieną indą ir susimaišyti bendrą mišinį. Neapsikrausite papildomomis dėžutėmis ar maišeliai. Pasirūpinkite šaukšteliu prieskoniams suberti, jei šalia neturėtumėte vandens švariai nusiplauti rankas. Mišinį galima pasiruošti iš žiupsnelio cinamono, kajeno paprikos, trupučio druskos ir muskato riešuto miltelių. 

Jei planuojate kakava gerti su pienu, įvertinkite, ar Jūsų pienas nesuges stovėdamas ne šaldytuve. Turėkite omenyje, kad naturalūs augalinis pienas, taip pat genda. 

Pagalvokite ar turėsite galimybe gaminti ant laužo.

Mūsų moteriškas “Kakavos Romano” kolektyvas mielai džiaugiasi kakava gamtoje, tačiau ne visada turime galimybę, o kartais ir noro sukti galvą, kaip čia dabar virš laužo susiręsti patogų stovą kakavos gamybai. Todėl labai rekomenduojame įsigyti paprastą gamtinį “dujinuką”. Jis yra labai lengvas naudoti, visiškai saugus transportuoti, 1-2 balionėlių užteks visam sezonui. Tokį prietaisą galima rasti, bet kurioje “Senukų” parduotuvėje ir kaina jo sutelpa į keleta eurų. Rekomenduoja įsigyti žiebtuvėlį, kad palengvintume sau užduotį užklupus lietuviškos vasaros ypatumams. Dujinuką kaiskite tik ant stabilios kietos žemės, nusivalykite vietą, nuo sausų ir degių miško lapų ar spyglių. 

Pasirūpinkite geriamu vandeniu.

Pasirūpinkite geriamu vandeniu tiek kakavos gaminimui, tiek atsigėrimui po jos. Geriant rūšinę kakavą yra rekomenduojama stiklinė vandens. Kitus žmonės gali troškinti daugiaui, todėl būtinai pasiruoškite papildomą vandens litrą kiekvienam planuojančiam mėgautis kakava. 

Gaminimo eiga.

Viena porcija: 20-30 g kakavos, 180 ml skysčių (galite naudoti 90 ml vandens ir 90 ml pieno)

Jeigu naudojate atsivežtą vandenį, galite kakavą supilti jam pradėjus kaisti. Sudėkite visus norimus priedus, gerai išmaišykite, kakavos nereikia užvirti. Maišykite nuolat kol gaminsite, kad nepritrauktų prie dugno. Nukelkite kakavos puodą ir leiskite jam pastovėti apie 5 minutes. 

Jeigu naudojate gamtoje esantį vandenį, būtinai pirma jį užvirkite, tuomet leiskite pravėsti ir tik tada dėkite kakavą ir pasirinktus priedus, šiek tiek vėl pakaitinkite, nuolat maišydami. Stenkitės vandens ne užvirti antrą kartą.

Jeigu norite vėsios kakavos, tuomet pasiruoškite ją pagal anksčiau nurodytas taisykles, tik vienai porcijai naudokite 90 ml skysčių, jei planuojate gerti su pienu, tiesiog jo nepilkite paruošimo metu. Paruošta kakavą atvėsinkite, vėsdama ji dar sutirštės. Maždaug po 40-60 min. vėsinimo įpilkite likusią skysčių dalį ir gerai išmaišykite. 

Gamindami kakavą gamtoje būkite kūrybingi.

Nebijokite pasinaudoti aplink Jus supančios gamtos gėrybėmis. Savo kakavą visada galite paskaninti žemuogėmis, avietėmis, bruknėmis ar mėlynėmis. Prieš gaminant kakavą galite pasigaminti gamtos žolelių arbatos ir ją naudoti kaip bazinį skystį kakavai ruošti. Į puodą sudėkite šviežius pušų spyglius, čiobrelius, mėlynių, aviečių, spanguolių, bruknių ar žemuogių lapelius, viską užpilkite karštu vandeniu ir palaikykite 20-30 minučių. Visus lapus ir žoleles grąžinkite žemei, o likusį skysti naudokite kakavos virimui. 

Gamta ir kakava puikiai derantis kombo, kuris taps Jūsų fantastišku Jūsų poilsio akcentu!

Shop